Matematyka = 3 x podium!

W sobotę, 17.02.2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku odbył się etap powiatowy XXIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Konkurs ten skierowany jest do uczniów klas 1-3 liceum i 1-4 technikum. W tym roku w zmaganiach konkursowych wzięło udział 65 najlepszych matematyków szkół średnich z całego powiatu, wśród nich było 12 uczniów I LO w Nowej Sarzynie.
Miło nam ogłosić, że na każdym z trzech poziomów konkursu nasi uczniowie zajęli jedno z miejsc na podium:
Alicja Dmitrowska z klasy 1 LOA (uczennica p. Natalii Łyko) zajęła III miejsce na poziomie I,
Sviatoslav Saviak z klasy 2 LOB (uczeń p. Danuty Bigas) zajął II miejsce na poziomie II,
Magdalena Piechowska z klasy 3 LOA (uczennica p. Doroty Osipa) zajęła I miejsce na poziomie III!
Serdecznie gratulujemy!
Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za poświęcony czas i udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok.
/D.Bigas/