Konkurs języka niemieckiego „Turbolandeskunde”.

Ostatnie chwile przygotowań do wojewódzkiego etapu konkursu języka niemieckiego „Turbolandeskunde”

10.marca odbył się w naszej szkole pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. O zwycięstwo walczyło 6 trzyosobowych drużyn. Uczniowie zmierzyli się z 90 zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę o Austrii oraz język niemiecki. Do wojewódzkiego etapu zakwalifikowała się drużyna w składzie: Aleksandra Cebula, Karolina Bełza i Martyna Paszek.

Dziewczyny pokonały ponad 400 uczniów z województwa podkarpackiego i są wśród najlepszych 36 uczestników naszego regionu.

Już 21. kwietnia Ola, Karolina i Martyna zawalczą o podium w Rzeszowie! Trzymamy kciuki!

I.Rytwińska-Berc