Klasa chemiczna w I LO w Nowej Sarzynie 30 stycznia spotkała się z przedstawicielami Ciech Sarzyna.

Klasa chemiczna w I LO w Nowej Sarzynie 30 stycznia spotkała się z przedstawicielami Ciech Sarzyna.
Klasa chemiczna w I LO w Nowej Sarzynie 30 stycznia spotkała się z przedstawicielami Ciech Sarzyna.

Klasa chemiczna w I LO w Nowej Sarzynie 30 stycznia spotkała się z przedstawicielami Ciech Sarzyna. Pani Bogumiła Szwedo i pan Sławomir Babiarz w ramach projektu „Łączy nas chemia” odwiedzili uczniów klasy chemicznej i wręczyli upominki przygotowane przez naszego partnera. Podczas spotkania przedstawiono program wsparcia edukacyjnego ze strony ekspertów Ciech Sarzyna na najbliższe miesiące, w których uwzględniono między innymi wykłady eksperckie dotyczące chemii i przemysłu chemicznego Ciech Sarzyna oraz przedstawiono plan wizyty studyjnej na terenie instalacji produkcyjnych oraz w laboratoriach Zakładów Chemicznych. Dodatkowo nasi uczniowie 14 lutego w ramach projektu odwiedzą również wydział chemiczny Politechniki Rzeszowskiej. Zostanie również zorganizowany konkurs dla szkół podstawowych „Chemiczny Pasjans”, „Podkarpacki Konkurs Chemiczny” oraz wykłady na terenie szkoły z wykorzystaniem aparatury chemicznej i nowoczesnych technologii informatycznych. Na wiosnę zaplanowaliśmy wspólnie wyjazd klasy chemicznej do laboratorium centralnego Grupy Ciech w Warszawie. Wszystkie te działania wpisują się w plany naszej szkoły i przypominają o tradycjach chemicznych Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci