Finaliści Europejskiego Konkursu Statystycznego

Miło nam poinformować, że uczniowie: Klara Bieńkowska, Sviatoslav Saviak oraz Grzegorz Turczyn zostali finalistami części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego. Drużyna pod nazwą Bisektrysa zwycięsko przeszła dwa etapy konkursu mierząc się z fascynującym światem statystyki, analizą i interpretacją danych oraz twórczym rozwiązywaniem problemów.

Opiekunem młodzieży jest pani Dorota Osipa.

Główny Urząd Statystyczny

Wyłoniliśmy top 10 zespołów z całej Polski w konkursie #EKS! Serdecznie gratulujemy! Ci uczniowie mają szansę zawalczyć dalej w międzynarodowym gronie. Dziękujemy wszystkim za przesłane prezentacje.
LAUREACI GRUPY A: UCZNIOWIE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
2. KOPERNIK – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika
LAUREACI GRUPY B: UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (VII I VIII KLASY)
1. MATHE TEAM SP2 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu SP2 Wągrowiec