Finał Międzygminnego Konkursu Matematyczno–Fizycznego

7 marca 2024r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Sarzynie odbył się finał Międzygminnego Konkursu Matematyczno–Fizycznego, który zgromadził utalentowanych uczniów klas ósmych z kilku powiatów.
Sala konkursowa była wypełniona atmosferą skupienia, gdy młodzież podjęła się rozwiązywania zadań testujących ich zdolności analityczne i logiczne myślenie. Mimo, że rywalizacja była zacięta, atmosfera była przyjazna i wspierająca.
Po części konkursowej nadszedł czas na nieco inny rodzaj nauki i zabawy. Uczestnicy mieli okazję obserwować fascynujące pokazy fizyczne, które zainspirowały ich do zgłębiania tajemnic świata nauki. Od demonstracji samochodów wodorowych po eksperymenty z elektrycznością – każde pokazane zjawisko wzbudzało zainteresowanie wśród uczniów i ich opiekunów.
Po tych ekscytujących doświadczeniach uczestnicy mieli okazję zwiedzić szkołę, w której odbywał się finał konkursu.
To był dzień pełen nauki, inspiracji, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Z laureatami konkursu organizatorki – nauczycielki matematyki i fizyki I LO w Nowej Sarzynie spotkają się jeszcze na rozdaniu nagród.
/D.Kołtun/