Warsztaty edukacyjne i gra planszowa Międzymorze (Intermarium)

Warsztaty edukacyjne i gra planszowa Międzymorze (Intermarium)
Warsztaty edukacyjne i gra planszowa Międzymorze (Intermarium)

W czwartek 15 listopada uczniowie I LO w Nowej Sarzynie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, a następnie planszowej grze symulacyjnej – Międzymorze (Intermarium). Gra została zorganizowana i przeprowadzona przez pracowników Fundacji Jagiellońskiej.

Uczniowie w ramach projektu rywalizowali z 10 szkołami ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego. „Intermarium” to wielkoformatowa gra planszowa, która złożona jest z kilku rund, podczas których uczniowie, jako reprezentanci państw europejskich, rozbudowują potęgę militarną, polityczną i gospodarczą swoich krajów, a następnie zawierają lokalne sojusze wojskowe. Dokonują analizy sytuacji geopolitycznej w regionie, a następnie w zależności od sytuacji przeprowadzają symulację konfliktów zbrojnych. Całość gry opiera się na założeniach historii alternatywnej, pomysłowości uczestników gry jako przedstawicieli państw europejskich w połączeniu z umiejętnością współpracy międzygrupowej oraz analizie zaistniałych uwarunkowań w regionie, dzięki którym uczniowie podejmują decyzję. Całość działań przedstawiana jest na mapie Europy, na którą uczniowie w toku gry nanoszą kolejne zmiany terytorialne.

Celem gry dydaktycznej było doskonalenie współpracy uczniów w grupie, poznanie realiów historycznych i politycznych okresu międzywojennego, a także nabycie umiejętności dokonywania analizy sytuacji i podejmowania decyzji przez uczestników gry symulacyjnej.

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci