Mistrzowie Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych

Mistrzowie Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych
Mistrzowie Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych
We wtorek, 27.02 w auli I LO w Nowej Sarzynie odbyły się rozgrywki finałowe konkursu „Mistrzowie Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych”. Wzięło w nim udział osiem trzyosobowych zespołów z następujących szkół:
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej – uczestnicy: Rozalia Dmitrowska, Kinga Wach, Radosław Niemczyk
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka z Asyżu w Jelnej – uczestnicy: Zuzanna Maczuga, Weronika Czapla, Anna Wiśniewska
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łętowni – uczestnicy: Emilia Sikora, Maksymilian Sowa, Anna Buczkowska
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej Curie w Nowej Sarzynie – uczestnicy: Kacper Siuzdak, Alex Żelazko, Maja Jędras
  • Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej – uczestnicy: Anna Galek, Julia Zawół, Sebastian Półćwiartek
  • Szkoła Podstawowa im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sarzynie – uczestnicy: Lena Żuraw, Oskar Gnatek, OliwierDudek
  • Szkoła Podstawowa w Tarnogórze – uczestnicy: Karolina Sprysak, Weronika Sztaba, Amelia Palembas
  • Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej – uczestnicy: Weronika Kiełbowicz, Alicja Kraska, Lena Jastrzębska
Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać wiele różnych zadań. Ich wspólnym elementem był układ okresowy pierwiastków, który jest ogromną skarbnica informacji i kluczem do wiedzy chemicznej. Jednym z elementów konkursu była też prezentacja wcześniej wykonanych przez siebie plakatów na temat pierwiastka radu. Rywalizacja była wyrównana, wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą umiejętnością korzystania z informacji zawartych w tablicy Mendelejewa.
Najwięcej punktów i pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Tarnogórze. Drugie miejsce przypadło w udziale reprezentacji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej, a trzecie uczestnikom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni.
Sponsorami naszego konkursu były Zakłady Ciech Sarzyna, Burmistrz MiG Nowa Sarzyna, Sarzyna Chemical Sp z o.o. Dzięki ich hojności oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Prymus najlepsze drużyny mogły otrzymać atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Nagrody wręczyli przedstawiciele naszych sponsorów wraz z prezesem Stowarzyszenia Prymus i dyrektorem Zespołu Szkół.
Konkurs był doskonałą okazją do pogłębienia swej wiedzy chemicznej a także zapoznania się z naszym liceum. Dziękujemy za wspólną zabawę i współzawodnictwo na polu nauki. Mamy nadzieję, ze spotkamy się w przyszłym roku szkolnym.
/Elżbieta Domańska i Izabella Czarniecka/

Galeria zdjęć

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci