Uroczyste otwarcie wystawy „Żołnierze Niezłomni. Antykomunistyczne podziemie na Rzeszowszczyźnie po 1944 roku”.

Uroczyste otwarcie wystawy „Żołnierze Niezłomni. Antykomunistyczne podziemie na Rzeszowszczyźnie po 1944 roku”.
Uroczyste otwarcie wystawy „Żołnierze Niezłomni. Antykomunistyczne podziemie na Rzeszowszczyźnie po 1944 roku”.

W dniu 9 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Żołnierze Niezłomni. Antykomunistyczne podziemie na Rzeszowszczyźnie po 1944 roku. Patronat honorowy nad uroczystością objął Poseł na Sejm Rzeczpospolitej pan Jerzy Paul. O godzinie 12.45 wystawę dla uczniów z okolicznych szkół otworzył pełniący obowiązki dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego pan Paweł Olko. Oprócz obejrzenia ekspozycji młodzież wzięła udział w lekcji nt.” Żołnierzy Wyklętych” przeprowadzonej przez ucznia I LO Wiktora Waliłko.

O godzinie 17.00 wystawa została otwarta dla społeczności lokalnej. W tej uroczystości wzięli udział m.in: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej pan Jerzy Paul, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna pan Andrzej Rychel, Sekretarz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna pani Danuta Pinderska oraz radni i mieszkańcy z terenu gminy Nowa Sarzyna. Zgromadzeni wysłuchali prelekcji nt. „Antykomunistycznego podziemia na Rzeszowszczyźnie po1\ 1944 roku” przeprowadzonej przez Pana Zenona Fajgera z Instytutu Pamięci Narodowej.

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci