Udział młodzieży w rozprawie sądowej

🧑‍⚖️🧑‍⚖️🧑‍⚖️Uczniowie z kl 3b pod opieką pana Grzegorza Wasiuty mieli okazję uczestniczyć w Sądzie Rejonowym w Leżajsku w procesie karnym o fałszywe oskarżenie. ↩️
🚔Przed rozprawą Prezes Sądu dokonała wprowadzenia do omawianej tematyki, zwracając uwagę na zasadę niezawisłości sędziów.
📝W trakcie rozprawy uczniowie obserwowali pracę sędziego oraz sposób przesłuchiwania świadków. Udział w rozprawie sądowej młodzieży realizuje zasadę jawności postępowania sądowego. 🧑‍⚖️🧑‍⚖️🧑‍⚖️🧑‍⚖️🧑‍⚖️🧑‍⚖️🧑‍⚖️Dla uczniów, pragnących wykonywać zawody prawnicze uczestnictwo w rozprawie było świetną okazją do praktycznego zapoznania się ze specyfiką tej trudnej i odpowiedzialnej pracy w zawodzie zaufania publicznego.
/Grzegorz Wasiuta/