Uczniowie klasy 2LOA laureatami konkursu literackiego

Uczniowie klasy 2LOA laureatami konkursu literackiego
Uczniowie klasy 2LOA laureatami konkursu literackiego
Uczniowie klasy 2A – Stefan Majkut i Kacper Duduś zostali laureatami konkursu literackiego organizowanego przez Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich pod hasłem – „Ci, którzy rozdali życie…” – o Polakach ratujących Żydów na Podkarpaciu. Chłopcy przeprowadzili wywiad z panią Katarzyną Majkut – nauczycielką i pasjonatką historii, która przybliżyła młodym reporterom historię rodziny Kazaków z Brzózy Królewskiej. Katarzyna i Sebastian zostali rozstrzelani w 1943 roku za ukrywanie Żydów. Pośmiertnie przyznano im tytuł „Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.
/M. Lizak/

Galeria zdjęć

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci