Przygotowania historyków (Andrzej Lada, Paweł Olko, Janusz Motyka) w sali historycznej I LO w Nowej Sarzynie do wtorkowej transmisji w ramach gminnego projektu Niepodległa.
Szczegóły:
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych PRZEMIANA zaprasza na wydarzenie pod hasłem „Panel dyskusyjny na temat Bitwy Warszawskiej”. Rozmowa będzie transmitowana online na kanale youtube pod linkiem: https://youtu.be/DajjNjKx_FY
O wojnie 1920 roku oraz jej uczestnikach pochodzących z terenu obecnej Gminy Nowa Sarzyna opowiedzą: mgr Andrzej Lada, nauczyciel historii w I LO w Nowej Sarzynie, którego zainteresowania skupiają się na II wojnie światowej oraz mgr Paweł Olko, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Jelnej – pasjonat historii Polski XX wieku z uwzględnieniem dziejów oręża polskiego. Rozmowę poprowadzi red. Janusz Motyka, dziennikarz i regionalista z Nowej Sarzyny.
Transmisja realizowana jest w ramach zadania pod nazwą własną „Upowszechnianie wiedzy o Bitwie Warszawskiej wśród mieszkańców miasta i gminy Nowa Sarzyna”. Szeroko zakrojony projekt realizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych PRZEMIANA w partnerstwie z Miastem i Gminą Nowa Sarzyna oraz ośmioma szkołami podstawowymi z terenu Gminy Nowa Sarzyna