Projekt BohaterON w naszej szkole

Projekt BohaterON w naszej szkole
Projekt BohaterON w naszej szkole

Na początku wyjaśnili sobie, co jest celem projektu BohaterON. Następnie na zajęciach z wychowawcą i lekcjach historii, w oparciu o materiały projektowe przesłane przez fundację, przybliżyli sobie historię Powstania Warszawskiego. Obejrzeli również animację: Ludzie wśród gruzów – o „warszawskich robinsonach”. Podczas zajęć mogli wcielić się w rolę powstańców, którzy ukrywali się wśród gruzów i zrozumieć ich cel oraz motyw działania oraz poznać skutki podjętych decyzji.

Po przeprowadzonych zajęciach wykonali oni różne prace plastyczne upamiętniające to wydarzenie – plakaty, kartki. Podsumowaniem projektu było napisanie i wysłanie na stronę internetową https://dumnizpowstancow.pl/dodaj-wpis kilku słów do Powstańców, w których uczniowie mieli wyrazić swoją wdzięczność, uznanie i dumę z postawy walczących w obronie stolicy i Polski.

Monika Ożóg

Galeria zdjęć

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci