Profile nauczania w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Sarzynie

Profil Akademicki

Profil akademicki jest dla uczniów posiadających wszechstronne kompetencje, mających duszę humanisty albo ścisłowca. Ucząc się na tym profilu mogą oni liczyć na udział w wykładach organizowanych przez wyższe uczelnie i dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych prowadzone przez nauczycieli – egzaminatorów.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: język polski, matematyka, język angielski

Profil Politechniczny – klasa pod patronatem CIECH S.A

Profil Politechniczny – klasa pod patronatem CIECH S.A. jest przeznaczona dla uczniów zainteresowanych karierą w przemyśle chemicznym, chemii przemysłowej lub inżynierii chemicznej. Uczniowie w tej klasie mogą mieć szansę na specjalistyczne zajęcia i praktyki związane z branżą chemiczną, a_także na współpracę z CIECH S.A.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: chemia, fizyka, matematyka

Profil Medyczny

Profil Medyczny jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych karierą w medycynie lub pokrewnych dziedzinach, takich jak pielęgniarstwo, farmacja lub technologia medyczna. Uczniowie w tej klasie mogą mieć dostęp do specjalistycznych zajęć i praktyk związanych z medycyną, a także na współpracę z lokalnymi szpitalami lub klinikami.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: chemia, biologia , matematyka

Profil Prawno-Społeczny

Profil prawno – społeczny jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych karierą w prawie, administracji publicznej lub pracy społecznej. Uczniowie w_tej klasie mogą mieć dostęp do specjalistycznych zajęć i praktyk związanych z prawem, administracją publiczną lub pracą społeczną, a także na współpracę z lokalnymi sądami lub urzędami.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie

Profil Językowy

Profil językowy jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych nauką języków obcych. Uczniowie w tej klasie mogą mieć dostęp do zajęć i praktyk związanych z nauką języków obcych, a także na współpracę z lokalnymi firmami lub instytucjami.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: język polski, język angielski, język niemiecki lub język francuski

Profil Technologii Wodorowych

Profil technologii wodorowych w liceum skupia się na nauce o wykorzystaniu wodoru jako nośnika energii oraz jego produkcji, magazynowaniu i_dystrybucji. Uczniowie poznają zastosowanie wodoru w przemyśle, transporcie oraz elektrowniach, a także rozwijają umiejętności projektowania i_konstruowania urządzeń związanych z wykorzystaniem wodoru. Mogą również zdobywać wiedzę z zakresu chemii, fizyki i matematyki związane z_wodorem, a także poznawać aspekty ekologiczne i ekonomiczne tej technologii.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: fizyka + dwa wybrane (chemia, język angielski, informatyka, matematyka)

Profil Informatyczny

Profil informatyczny jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych karierą w informatyce lub pokrewnych dziedzinach, takich jak programowanie, sieci komputerowe czy cyberbezpieczeństwo. Uczniowie w tej klasie mogą mieć dostęp do specjalistycznych zajęć i praktyk związanych z informatyką, a także na współpracę z lokalnymi firmami lub instytucjami z tej branży.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: matematyka, informatyka, język angielski

Profil Geodezyjny

Profil geodezyjny jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych karierą w geodezji, kartografii lub pokrewnych dziedzinach, takich jak GIS, teledetekcja czy geoinformatyka. Uczniowie w tej klasie mogą mieć dostęp do specjalistycznych zajęć i praktyk związanych z geodezją, a także na współpracę z lokalnymi firmami lub instytucjami z tej branży.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: geografia, matematyka, język angielski