Otwarcie pracowni chemicznej

Otwarcie pracowni chemicznej
Otwarcie pracowni chemicznej

15 października b.r w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Sarzynie nastąpiło uroczyste, w której uczestniczyli: Burmistrz Miasta i  Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel, przedstawiciel Zarządu CIECH Sarzyna  – Marcin Ślęzak, prodziekan do spraw kształcenia Politechniki Rzeszowskiej dr inż. Joanna Wojturska, przedstawiciel firmy Bambino – Mateusz Kociuba i inni zaproszeni goście.

Dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie Andrzej Kusiak podkreślił, że jest to doniosłe wydarzenie w życiu szkoły średniej, która funkcjonuje od trzech lat. Wszystkich cieszy fakt, że 26. uczniów tej szkoły wybrało profil chemiczny. Uczniowie przekonują, że wybór liceum w Nowej Sarzynie nie był przypadkowy, gdyż mogą uczyć się chemii na wysokim poziomie i przekonać się, jak wygląda chemia w praktyce.

Projektant i wykonawca inwestycji – Mateusz Kociuba zadbał, aby w pracowni chemicznej  pojawiły się blaty laboratoryjne do przeprowadzania eksperymentów, szafki na odczynniki chemiczne oraz meble przystosowane do przechowywania niebezpiecznych substancji.

Zaproszeni goście  mieli możliwość uczestniczyć w pokazie laboratoryjnym przygotowanym przez przyszłych chemików, którzy rozwijają swoje pasje pod opieką Elżbiety Łysowskiej i Elżbiety Domańskiej ( nauczycielek I LO w Nowej Sarzynie).

Inwestycja jest szansą dla młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z chemią i myśli o podjęciu studiów na Politechnice Rzeszowskiej.

 

 

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci