🎯Ósmoklasisto, jeżeli nie interesują cię profile dotyczące nauk ścisłych, ale lubisz język polski to idź na całość!
👉Wybierz profil, na którym język polski będzie na poziomie rozszerzonym.
⏩ Wyniki na egzaminie maturalnym z języka polskiego na poziomie rozszerzonym w naszej szkole to:66%, w powiecie i w województwie – 45%, a w kraju – 49%
✅Zdawalność na maturze podstawowej z języka polskiego w naszej szkole to 100%, w powiecie 97%,w województwie 91%, kraju 93%
✅Przyjdź do nas i dołącz do najlepszych!!!
🕹W naszej szkole możesz uczyć się języka polskiego na poziomie rozszerzonym na profilach:
▶Językowym
▶Prawno – społecznym
✒️Jeśli lubisz żonglować słowem i oprócz kultury osobistej masz pociąg do kultury żywego słowa…to odnajdziesz się w naszej przestrzeni literackiej. Spójrz, w co się angażujemy:
🎭w projekty edukacyjne, ostatni z wielu to: ,,Mecyje z doliny Sanu i Trzebośnicy” poświęcony kulturze Lasowiaków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu EtnoPolska 2021”.
😎22 września w G2 w Arenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbył się panel dyskusyjny pt. „Wiedza i doświadczenie pokoleń”. Dyskusję dotyczącą współczesnej przedsiębiorczości poprowadził profesor naszego liceum – Stanisław Kusiak wspólnie z uczennicą klasy 3 LOB – Oliwią Paul.
🎭Nasza uczennica- Oliwia Paul była wolontariuszką podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki w Rzeszowie
🏆Nasi uczniowie to czołówka Podkarpacia! Ignacy Sądej z klasy III LOa został zwycięzcą I Podkarpackiego Konkursu na Esej „Młodzież w czasie wyzwań pandemii COVID-19”. Zdobył tytuł Laureata I stopnia oraz stypendium w wysokości 25 tys. zł na pokrycie kosztów studiów na wybranym kierunku Collegium Humanum.
🎭Uczniowie z grupy teatralnej ,,Jedyny taki teatr” pracowali z aktorem Robertem Żurkiem w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach projektu TEATR W SIECI/ NATENCZAS
📖Co roku bierzemy udział w akcji „Narodowe czytanie 2021”
‼️To tylko kilka z wielu akcji, przyjdź do I LO w Nowej Sarzynie i działaj z nami.