Nasi uczniowie wśród finalistów II Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno – Fizycznego

5 marca odbył się finałowy etap II Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno – Fizycznego organizowanego przez Zespół Szkół w Nowej Sarzynie. W tym roku został on rozszerzony poprzez wprowadzenie nowego poziomu dla pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Zaprosiliśmy do udziału w konkursie szkoły z powiatu leżajskiego, niżańskiego, stalowowolskiego, sokołowskiego, przeworskiego oraz łańcuckiego. Aż 35 placówek edukacyjnych zgłosiło ponad 150 swoich podopiecznych do podjęcia zmagań matematyczno – fizycznych. W etapie finałowym wzięło udział 50 uczniów z dwudziestu szkół.
Patronat nad naszym konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pan Jerzy Paul, Starosta Powiatu Leżajskiego pan Marek Śliż oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna pan Andrzej Rychel.

Sponsorami zawodów są:
Firma tomitronic, serwis komputerowy, Jubiler „Kwaśniak”, Stowarzyszenie Rozwoju Szkół „Prymus” i Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Nowej Sarzynie.
Autorką zadań do finałowego etapu konkursu jest nauczycielka fizyki i matematyki w Zespole Szkół Nr 2 w Stalowej Woli pani Lucyna Sibiga.

A oto Laureaci II Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno – Fizycznego:

Klasy VII
Katarzyna Okleja – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Nisku
Jan Habigier i Paweł Mierzwa – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku

Klasy VIII
Tomasz Puzio – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żołyni
Dawid Maziarz – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Nisku
Mateusz Weremiński – Szkoła Podstawowa w Brzózie Stadnickiej
Maciej Krawiec – Szkoła Podstawowa w Nowej Sarzynie
Maria Gnatek – Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej
Karol Chudzik – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie

Klasy pierwsze szkół ponadpodstawowych
Monika Szczepańska – II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie
Anita Gumieniak – I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie
Piotr Szpila – Liceum Ogólnokształcące w Żołyni.
Gratulujemy i zapraszamy za rok…