Konkurs poezji angielskiej w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka

Konkurs poezji angielskiej w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka
Konkurs poezji angielskiej w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka
Tegoroczny listopad ugrzązł w naszej szkole w wielkiej hałdzie. Wszyscy grzebaliśmy w niej zawzięcie w poszukiwaniu białych kruków, czy choćby szarych, struchlałych wróbli. Niektórzy wynosili je hurtowo (są na to dowody w postaci licznych nagrań z kamer przemysłowych). Końcówka listopada też przebiega pod znakiem literatury. Właśnie wyłoniliśmy zwycięzców konkursu recytatorskiego poezji angielskiej w unikalnym tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. Młodzież przemówiła hipnotycznymi słowami Emily Dickinson, W.H. Audena, Philipa Larkina i innych wirtuozów anglojęzycznej liryki. Oczywiście słowami spolszczonymi przez jednego z największych magików przekładu Stanisława Barańczaka. Było więc turpistycznie, przyjemnie przygnębiająco czy wręcz smętnie. Melancholijnym blaskiem przyświecał zebranym trójpalczasty płomień pełgający nad malachitowym kandelabrem. O reszcie niech opowiedzą te dyskretne fotografie…
/T.Pytko/
Organizatorzy konkursy poetyckiego:
nauczyciel bibliotekarz – Beata Boguń
nauczyciel języka polskiego – Tomasz Pytko
Dziękujemy za współpracę Biblioteka Publiczna w Nowej Sarzynie

Galeria zdjęć

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci