Konferencja naukowa w naszym LO :)

„Wszechobecna chemia we współczesnej szkole”
Akademia Chemii Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli przy PZPW w Rzeszowie zorganizowała w dniu 27 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie konferencję „Wszechobecna chemia we współczesnej szkole”.
Konferencję otworzył, w imieniu Krystyny Wróblewskiej – Dyrektor PZPW w Rzeszowie,
Dariusz Zięba – Kierownik Zespołu Nauczycieli Doradców Metodycznych PCEN.
Konferencje prowadziła Małgorzata Tołoczyńska-Lekacz – Kierownik Zespołu Nauczycieli Konsultantów PCEN Oddział w Rzeszowie.
Konferencja rozpoczęła się od wykładu: „Tworzywa sztuczne w żywności i w żywieniu”, który wygłosił dr inż. Tomasz Cebulak z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Następnie specjalista dermatolog prof. dr hab. n. med. Adam Reich z Uniwersytetu Rzeszowskiego wygłosił wykład: „WyRaS – Wykryj Raka Skóry”.
Uczestnicy konferencji otrzymali broszurę „Przewodnik po nowym nazewnictwie związków organicznych” autorstwa prof. dr. hab. inż. Jacka Lubczaka oraz dr. hab. inż. Renaty Lubczak z Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.
Konferencja odbyła się w ramach mającego już swoją renomę Podkarpackiego Sarzyńskiego Konkursu Chemicznego.
Z ogromną satysfakcją objęliśmy patronatem w Roku Ignacego Łukasiewicza właśnie to wydarzenie. Gratulujemy Organizatorom przedsięwzięcia, Nauczycielom sukcesów, Uczniom wyników.
Wyniki XXII Podkarpackiego Sarzyńskiego
Konkursu Chemicznego 2021/2022