Ignacy Sądej zwycięzcą I Podkarpackiego Konkursu na Esej „Młodzież w czasie wyzwań pandemii COVID-19”

Co za miesiąc! Nasi uczniowie to czołówka Podkarpacia! Kolejny raz kapelusze z głów! Ignacy Sądej z klasy II LOa zwycięzcą I Podkarpackiego Konkursu na Esej „Młodzież w czasie wyzwań pandemii COVID-19”. Zdobywa tytuł Laureata I stopnia oraz stypendium w wysokości 25 tys. zł na pokrycie kosztów studiów na wybranym kierunku Collegium Humanum. Jury doceniło wysoki poziom literacki zgłoszonych prac najlepszych szkół ponadpodstawowych z terenu całego województwa.
Ocena nadesłanych prac odbyła się dwuetapowo na podstawie Regulaminu.
Oceny dokonało powołane Jury w skład którego wchodzili eksperci w zakresie literatury, języka polskiego oraz psychologii.
„Zwycięski esej w sposób syntetyczny definiował pandemiczną
rzeczywistość oraz jej wpływ na różne aspekty życia. Uwagę zwraca
siła przekazu, ujęcie i różnorodność użytych środków wyrazu i
ich oryginalność. Jury konkursu z satysfakcją odnotowało fakt
różnorodnego spojrzenia na pandemiczny krajobraz.
Należy podkreślić, że prace, które znalazły się w ścisłym
finale konkursu, reprezentował wysoki poziom merytoryczny
odpowiadający założeniom ideowym odnoszącym się do proponowanego tematu w sposób bardzo wnikliwy”. O prestiżowym charakterze konkursu zaświadczają honorowe patronaty: Wojewody Podkarpackiego – Ewy Leniart, Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzaty Rauch,
Dyrektora Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli – Krystyny Wróblewskiej.