I LO w projekcie „TRADYCYJNY SAD”

I LO w projekcie „TRADYCYJNY SAD”
I LO w projekcie „TRADYCYJNY SAD”
🌳I LO w projekcie „TRADYCYJNY SAD”
🌳Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.
🌳Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa ziem polskich i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu, składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych, na ogólnodostępnym terenie.🌱🌱🌱🌱🌱
🌳Jego zadaniem jest zwiększenie zasobów genetycznych drzew starych odmian czereśni oraz zwiększenie różnorodności biologicznej naszego kraju.
😊😊😊😊😊😊😊😊
Zespół z naszej szkoły w składzie: Alicja Kusy, Mateusz Rudziński, Amelia Kołtun, Aleksandra Cebula, Anna Zimoń, Małgorzata Marzęciak, Kaya Kochan i Julia Dużak realizują właśnie pierwszy etap projektu.
🌳🌳🌳🌳🌳👩‍🏫Opiekunem projektu jest profesor Małgorzata Tworkowska.
🌳W czwartek (4 marca)zostało zorganizowane spotkanie w aplikacji Microsoft Teams dla klasy 2LOD i kilku chętnych z klasy 1LOA.
🌳Członkowie zespołu przybliżyli uczestnikom założenia projektu edukacyjnego “Tradycyjny sad” oraz jego główne cele. Wytłumaczyli także różnice pomiędzy sadem tradycyjnym a nowoczesnym. Na koniec, wideokonferencja została podsumowana kilkoma ciekawostkami na temat czereśni oraz zagadką dla chętnych. Kolejnym etapem była praca w szkolnym ogródku. 🌱🍃🌱🍃🌱🍃🌱🍃🌱
Pozostałe informacje o projekcie „TRADYCYJNY SAD” można znaleźć na stronie www.tradycyjnysad.pl.

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci