Gminny Turniej Wiedzy o ,,Panu Tadeuszu”

📜22 kwietnia br. odbył się w I LO w Nowej Sarzynie w.
🤓Licealiści pod kierunkiem swoich polonistów przygotowali dla ósmoklasistów quiz, pantomimę i kalambury, a wszystko tematycznie związane z epopeją narodową.
📍Spotkanie było okazją do powtórki przed egzaminem ósmoklasisty i wymiany koleżeńskich doświadczeń.
📜Wydarzenie uświetnił Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna- Andrzej Rychel oraz Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Szkół Prymus- Roman Michna, który ufundował dyplomy, okolicznościowe pamiątki oraz statuetkę dla zwycięskiej drużyny.
📖Wyjątkowy prezent w postaci egzemplarza ,,Pana Tadeusza” wydawnictwa Biblioteki Narodowej dla kapitana zwycięskiej drużyny ze szkoły podstawowej z Jelnej ufundował prof. Tomasz Pytko.
💚Dziękujemy uczniom i polonistom szkół podstawowych w Tarnogórze, Łętowni, Sarzynie, Rudzie Łańcuckiej, Wólce Łętowskiej, Nowej Sarzynie, Jelnej, którzy przyjęli nasze zaproszenie i odważnie zmierzyli się w turnieju niełatwej wiedzy o lekturze.
👍Gratulujemy wszystkim wiedzy, a uczniom ze szkół w Jelnej, Rudzie Łańcuckiej i Nowej Sarzynie miejsca na podium.👏🏆🏆🏆
📍Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok…tym razem z ,,Zemstą” Aleksandra Fredry.
📯Konkurs przygotował zespół polonistów w składzie: Magdalena Lizak, Tomasz Pytko, Iwona Dmitrowska wspólnie z licealnymi entuzjastami epopei narodowej 😉