Geometrycznie – Logicznie

„Geometrycznie – Logicznie”
Projekt „Geometrycznie – Logicznie” realizowany w I Liceum w Nowej Sarzynie otrzymał dotację Fundacji mBanku w kwocie 10 000 zł. Figury płaskie i przestrzenne są wokół nas, używamy ich własności w codziennym życiu, obliczamy pola, objętości, skalujemy, rysujemy… Bardzo ważne jest rozwijanie intuicji i wyobraźni geometrycznej oraz logicznego myślenia, dzięki którym możemy rozwiązywać różne problemy i zadania z tej dziedziny. Głównym celem naszego przedsięwzięcia jest zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki geometrii. Ponadto stawiamy na rozwijanie wyobraźni geometrycznej i ćwiczenie logicznego myślenia. Chcemy poprzez różne działania pokazać uczniom, jak rozwiązywać i układać ciekawe zadania i zagadki, posługiwać się oprogramowaniem GeoGebra, zorganizować konkurs, zawody, czy zachęcić innych do wspólnej pracy i zabawy. Pragniemy odkrywać i rozwijać zdolności młodych ludzi, poprzez włączanie ich do organizacji zawodów, wspólnego programowania, opracowywania zagadnień i problemów geometrycznych. Zależy nam, aby uczniowie nauczyli się kreatywności, odpowiedzialności, zarządzania czasem, pracy w grupach i zasady fair play. Projekt został zgłoszony przez Stowarzyszenie Rozwoju Szkół „Prymus”, a jego autorką jest nauczycielka matematyki pani Dorota Osipa.