Erasmus dzień 1

Dziś do I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie przybyli uczestnicy programu #Erasmus+, czyli nauczyciele i uczniowie ze szkół z Czech🇨🇿, Rumunii🇷🇴, Turcji🇹🇷 i Włoch🇮🇹. Po przwitaniu i ulokowaniu Gości w Hotel Resident, pokazaliśmy nasz kompleks Zespołu Szkoł ( jeszcze nigdy nie słyszeliśmy tyle razy powtórzonego słowa „amazing”)i wróciliśmy na aulę, gdzie czekały zajęcia (m.in. Matematyczny Escape Room, prezentacje o szkołach czy potyczki językowe. Dodatkowo naszych uczestników odwiedził Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Poseł na Sejm Jerzy Paul oraz Burmistrz Andrzej Rychel. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe prezenty wykonane w naszej pracowni chemicznej. W drugiej części dnia zabralismy naszych Gosci na zwiedzanie Leżajska.