Dyplomy Stypendystów Prezesa Rady Ministrów dla  Amelii Kołtun oraz Ignacego Sądeja
‼Dyplomy Stypendystów Prezesa Rady Ministrów dla Amelii Kołtun oraz Ignacego Sądeja 👩‍🎓👨‍🎓
➡️Dzisiaj rozdano Dyplomy dla Stypendystów Prezesa Rady Ministrów.
Podczas uroczystej gali wojewoda Ewa Leniart oraz podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch wręczyły zaproszonym uczniom zasłużone wyróżnienia.
➡️Ze względów epidemiologicznych ograniczono liczbę stypendystów, którzy mogliby odebrać osobiście nagrodę. Cieszy nasz fakt, że z powiatu leżajskiego nasza uczennica – Amelia Kołtun – została wytypowana do odebrania dyplomu.
➡️Stypendium Prezesa Rady Ministrów to nagroda dla najzdolniejszych uczniów ze szkół średnich. Może je otrzymać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki, co najmniej dobre.
➡️Amelia Kołtun, uczennica klasy 2 LOA, uzyskała świadectwo z wyróżnieniem oraz tytuł finalistki XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała.
➡️Ignacy Sądej, uczeń klasy 3 LOA otrzymał świadectwo z wyróżnieniem oraz został zwycięzcą I Podkarpackiego Konkursu Literackiego na Esej „Młodzież w czasie wyzwań pandemii COVID-19”.
Gratulujemy!!!
Fot. Patrycja Kubasiewicz/ Urząd Wojewódzki w Rzeszowie