Cykliczne przedsięwzięcie – Narodowe Czytanie

Cykliczne przedsięwzięcie – Narodowe Czytanie
Cykliczne przedsięwzięcie – Narodowe Czytanie

Cykliczne przedsięwzięcie – Narodowe Czytanie – cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród zawodowców – nauczycieli, aktorów, lektorów wszelakiej maści, czyli galerników słowa niejako skazanych na recytowanie do utraty tchu i przytomności. Wśród chcących zaistnieć w skądinąd niełatwej sztuce głośnego czytania pojawiają się śmiałkowie reprezentujący coraz bardziej różnorodne specjalności. Przestali dziwić więc czytający polską klasykę politycy, samorządowcy, urzędnicy, rolnicy i kominiarze… Dzięki temu takie pozycje jak Lalka, Przedwiośnie, Ogniem i mieczem czy Quo vadis mogą ponownie dostąpić zaszczytu masowej czytelniczej reaktywacji.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Sarzynie już od lat prężnie wspiera Narodowe Czytanie, miło też dodać, że przy wydatnym współudziale wybitnie rezolutnych uczniów Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku – 2020 – przyszła kolej na odczytanie malinowo-krwawego dramatu Juliusza słowackiego „Balladyna”. Oczywiście nie zabrakło interpretatorów wywodzących się z naszej licealnej placówki. Kto tym razem zaprezentował nasze szkolne barwy – sami zobaczcie… / T.Pytko/

https://www.facebook.com/watch/?v=3517411181656157

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci