XXVII Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” na Politechnice Rzeszowskiej

W czwartek 23 lutego prawie czterdziestu pasjonatów chemii z naszej szkoły uczestnicząc w Seminarium mogło poczuć się jak prawdziwi studenci. Wraz z uczniami innych szkół średnich młodzież wysłuchała bardzo interesujących wykładów: na temat metod projektowania nowych leków oraz o metodach pozyskiwania i magazynowania energii z odnawialnych źródeł energii.

Podczas przerw między wykładami uczniowie mogli zapoznać się  z bardzo atrakcyjną ofertą stoisk kół naukowych działających na Wydziale Chemicznym: „INSERT”, „IPSUM” i „PRzeTwórcy”. Mieli również możliwość porozmawiania z przedstawicielami Samorządu Studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Zwieńczeniem Seminarium były pełne kolorów i wybuchów pokazy doświadczeń chemicznych zaprezentowane przez studentów koła naukowego „Esprit”.

Udział w Seminarium był na pewno bardzo interesującym wydarzeniem dla uczniów zaineresowanych chemią i ukazał im w jak różnorodnych dziedzinach życia obecna jest chemia.

E. Domańska