10 Podkarpacki Kalejdoskop Turystyczny

7grudnia2018r. uczniowie I LO w Nowej Sarzynie wzięli udział w 10 – jubileuszowym Podkarpackim Kalejdoskopie Turystycznym. W tym roku blok szkolny został zamieniony w Akademię Młodych Odkrywców – nowy, interdyscyplinarny projekt skierowany do młodzieży z podkarpackich szkół. W ramach organizowanych wydarzeń odbyły się spotkania, wykłady popularnonaukowe, warsztaty dotyczące praktycznych aspektów poznawania świata, a także spotkania ze specjalistami zajmującymi się rozwiązywaniem różnych problemów współczesnego świata .

W tym roku odwiedziliśmy Karpaty z Bartkiem Szaro oraz pogranicze polsko-słowackie z Bartłomiejem Machowskim. Do Australii szalonej i pięknej zabrał nas Andrzej Budnik. O szlaku kultury wołoskiej opowiadał Józef Michałek. Na koniec swoją pasją na temat eksploracji jaskiń na najgłębszych poziomach na świecie podzielił się Krzysztof Starnawski. Wszystkie pokazy w ramach tegorocznej Akademii Młodych Odkrywców odbyły się w piątek w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo – Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A ARENA w Jasionce k/Rzeszowa. Wyjazd zorganizowali nauczyciele: Iwona Dmitrowska, Andrzej Lada i Andrzej Kusiak.

#kalejdoskopowy #G2AArena #jasionka #podkarpacievisit