Spotkanie z ratownikiem medycznym

Spotkanie z ratownikiem medycznym
Spotkanie z ratownikiem medycznym
6 października klasy medyczne liceum spotkały się z ratownikiem medycznym, panem Przemysławem Królem.
👉Podczas pierwszej części spotkania, pan Przemek przedstawił młodzieży specyfikę pracy ratownika medycznego, omówił historię zawodu oraz jego dzisiejszy wymiar. Następnie uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku zaczadzenia oraz zatrzymaniu akcji serca z utratą świadomości z bezdechem.
👉Poznali sposób prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej w sposób tradycyjny, wykonując uciski klatki piersiowej i wdechy, a także przy użyciu urządzenie AED czyli Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.
/E.Brudniak/

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci