Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy
Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Wczesnym rankiem w pierwszą sobotę października uczniowie klasy trzeciej naszego liceum wyruszyli do Częstochowy na Pielgrzymkę maturzystów, wychowawców i katechetów Archidiecezji Przemyskiej. Wraz z młodzieżą pielgrzymował ksiądz Paweł Pomykała i wychowawca Dorota Osipa.

W drodze na Jasną Górę odwiedziliśmy ruiny zamku w Olsztynie zbudowanego w systemie Orlich Gniazd leżącego w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Po przybyciu do celu naszej podróży, ruszyliśmy do kaplicy cudownego obrazu, aby Maryi zawierzyć zbliżające się egzaminy oraz wybory życiowe. Tegoroczne spotkanie maturzystów odbyło się pod hasłem „Oto ja”. Program pielgrzymki obejmował zawiązanie wspólnoty i konferencję księdza Marka Studenskiego. Następnie uczniowie brali udział w drodze krzyżowej na Wałach Jasnogórskich i w mszy świętej pod przewodnictwem księdza biskupa Stanisława Jamrozka. Pielgrzymkę zakończyliśmy apelem jasnogórskim i modlitwą różańcową.

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci