Narodowe czytanie 2021

Narodowe czytanie 2021
🧐Do akcji „Narodowe czytanie 2021” tradycyjnie już włączyła się młodzież z LO w Nowej Sarzynie. W tym roku, w sobotę 4 września, czytaliśmy – właściwie nigdy nie tracącą na aktualności sztukę Gabrieli Zapolskiej – Moralność Pani Dulskiej. Choć termin kołtuństwo czy też kołtuneria pojawiał się wcześniej w literaturze polskiej, to właśnie dzięki Gabrieli Zapolskiej zapoznaliśmy się z jego brawurową, społeczno-obyczajową wiwisekcją. Nasza skromna, wynikająca z dużej pokory do sztuki aktorskiej, interpretacja (bogata wszakże jeśli chodzi o garderobiany rozmach), choć z pewnością nie przejdzie do historii najwybitniejszych inscenizacji słynnej tragifarsy Zapolskiej, mamy nadzieję doskonale wpisała się za to w ramy działalności popularyzatorskiej, i to tej najszczytniejszej, bo dotyczącej ducha czytelnictwa (tak przecież – o zgrozo! – wątłego w naszym kraju).
/T.Pytko/

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci