Memoriał Urszuli Marciniak

Memoriał Urszuli Marciniak
Memoriał Urszuli Marciniak

Memoriał Urszuli Marciniak, to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła znanej popularyzatorki kultury matematycznej i logicznego myślenia – Urszuli Marciniak.

W bieżącym roku odbyła się VII edycja Memoriału. W regionie lubelskim, do którego należy nasza szkoła, w eliminacjach szkolnych wzięło udział ponad 600 uczniów z 38 szkół, w tym duża grupa młodych łamigłówkowiczów z Nowej Sarzyny. Z tej grupy, do zawodów finałowych zakwalifikowało się aż 10 uczniów naszej Szkoły: pięcioro ze Szkoły Podstawowej i pięcioro z Liceum Ogólnokształcącego.

Etap finałowy odbył się w sobotę 25. marca br. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. W gronie 101 finalistów – uczniów z 16 szkół, ostatecznie znaleźli się: Damian Brzozowski z 5b, Natalia Majder z 5b, Jakub Osipa z 5b, Alicja Kiełbowicz z 8b, Karina Larwa z 8c, Izabela Piechowska z 1LOB, Magdalena Piechowska z 2LOA, Amelia Kołtun z 3LOA i Anita Gumieniak z 4LOD.

Udział w VII Memoriale Urszuli Marciniak zakończył się dużym sukcesem naszych uczniów: wśród wszystkich uczestników zawodów finałowych regionu lubelskiego, Alicja Kiełbowicz zajęła III miejsce  w kategorii Juniorzy, a Amelia Kołtun – również III miejsce w kategorii Licealiści. Laureatkom serdecznie GRATULUJEMY, a wszystkim naszym uczniom dziękujemy za udział w konkursie!

Zapraszamy też do udziału w Memoriale za rok. Do tego czasu warto potrenować rozwiązując różne łamigłówki, można łączyć w ten sposób przyjemne z pożytecznym.

Dla zainteresowanych:

  • zadania z poszczególnych etapów wszystkich kategorii wiekowych tegorocznych finałów MUM;
  • zasady rozwiązywania zadań.

Danuta Bigas

Galeria zdjęć

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci