„Lekcja o Funduszach Europejskich, Przedsiębiorczość III”

„Lekcja o Funduszach Europejskich, Przedsiębiorczość III”
„Lekcja o Funduszach Europejskich, Przedsiębiorczość III”

W październiku 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej pod nazwą „Lekcja o Funduszach Europejskich, Przedsiębiorczość III”. Głównym celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości w kontekście Funduszy Europejskich, w tym Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.
21 października 2019 r. na lekcjach podstaw przedsiębiorczości w klasie I A, I C, na podstawie materiałów dydaktycznych udostępnionych przez organizatora (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju) przedstawiono możliwości wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu, a w szczególności Platform startowych dla nowych pomysłów. Przybliżone zostały zasady aplikowania o środki na wsparcie start-upów oraz przykłady przedsiębiorczości młodych osób prowadzących start-up w ramach Platform startowych.
START-UP – nowe przedsiębiorstwo nastawione na przygotowanie i wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów i usług, które zagwarantują mu rozwój biznesowy. Zazwyczaj działa w obszarze nowych technologii, aktywnie poszukuje nowych rynków i inwestorów.
Ponadto uczniowie zapoznali się ze schematem modelu biznesowego Business Model Canvas pomagający w przejrzystym ułożeniu planu biznesowego.
Zajęcia przeprowadzone zostały przez Pana Grzegorza Wasiutę.

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci