„ŁĄCZY NAS CHEMIA”

„ŁĄCZY NAS CHEMIA”
„ŁĄCZY NAS CHEMIA”

„ŁĄCZY NAS CHEMIA”
W dniu 30 listopada br. na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej odbyły się pierwsze zajęcia w ramach „Szkoły Młodych Chemików”. Uczestniczyło w nich pięciu uczniów z Zespołu Szkół, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w projekcie „Politechnika Młodych Odkrywców”.

Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie, jak prawdziwi studenci, przeprowadzali ciekawe eksperymenty chemiczne pod fachowym okiem nauczycieli akademickich Wydziału Chemicznego. Tematem pierwszych zajęć laboratoryjnych były polimery. Przed przystąpieniem do części doświadczalnej uczniowie dowiedzieli się co to są polimery i gdzie znajdują zastosowanie. Zajęcia były bardzo interesujące, dały uczniom możliwość samodzielnego eksperymentowania w profesjonalnym laboratorium chemicznym. Uczniowie czekają z niecierpliwością na kolejne zajęcia, które na pewno dostarczą im nie tylko moc wrażeń, ale i poszerzą ich wiadomości z chemii.


/E. Domańska/

 

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci