Konferencja „Zarabiaj na Słońcu”

Konferencja „Zarabiaj na Słońcu”
Konferencja „Zarabiaj na Słońcu”

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat energii ze źródeł odnawialnych, poznać tajniki fotowoltaiki oraz sprawdzić, jakie daje korzyści ekonomiczne i ekologiczne?

Przyjdź i poznaj uczniów z grupy Słoneczne Świetliki z Sarzyny oraz Słoneczniaki z Nowej Sarzyny, którzy już mogą pochwalić się osiągnięciami za swoją wiedzę w temacie energii odnawialnej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Nowa Sarzyna i okolic do udziału w konferencji lokalnej organizowanej przez Zespół Szkół w Sarzynie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie w ramach projektu „Postaw na Słońce”, która odbędzie się dn. 26. 04. 2018 r. o godz. 16.00 w Domu Kultury w Sarzynie.

Konferencja jest ostatnim etapem Ogólnopolskiego Konkursu „Postaw na Słońce” organizowanego przez Fundację BOŚ. Biorą w nim udział uczniowie naszego gimnazjum oraz liceum. Kierowana jest do właścicieli domów jednorodzinnych, wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych, a dotyczy wykorzystania odnawialnych źródeł energii w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Zostaną na niej przedstawione korzyści ekonomiczne i środowiskowe na przykładzie wybranych domów jednorodzinnych, dla których uczniowie dobrali mikroinstalacje fotowoltaiczne. Ponieważ tradycyjne metody produkcji energii wiążą się ze znaczną degradacją środowiska naturalnego (wydobycie węgla, ropy naftowej, zanieczyszczenie powietrza, wód), koniecznością staje się pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, bezpiecznych dla środowiska.

W trakcie spotkania wyjaśnimy również znaczenie słowa „PROSUMENT”, a także przedstawimy możliwości dofinansowania indywidualnych mikroinstalacji. Zaproszeni eksperci przedstawią rozwiązania techniczne dotyczące fotowoltaiki.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci