„BohaterON – włącz historię!”

„BohaterON – włącz historię!”
„BohaterON – włącz historię!”

16 października 2019 r. w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się gala rozdania nagród BohaterON imienia Powstańców Warszawskich. Gala jest częścią akcji „BohaterON – włącz historię!” To ogólnopolska kampania, której celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Podczas gali przyznawane były nagrody dla osób, instytucji, firm, które w szczególny sposób angażowały się w promowanie historii Polski XX wieku.
Delegacja pasjonatów historii z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie przybyła do Warszawy, zaproszona na uroczystą Galę ogólnopolskiej kampanii BohaterON – Włącz historię! Uczniowie pod opieką Pana Dyrektora Andrzej Kusiaka i Pani Moniki Ożóg mogli zwiedzić budynek Sejmu RP, przespacerować się Krakowskim Przedmieściem (Nowym Światem), oglądając m.in. Pałac Prezydencki, pomnik Józefa Piłsudskiego. Punktem kulminacyjnym była jednak sama gala i spotkania z powstańcami warszawskimi, którzy podzielili się z młodzieżą swoją historią. To był naprawdę wartościowo i miło spędzony czas.
Podczas uroczystości obecni na sali Powstańcy Warszawscy otrzymali paczki z kartkami i listami wysłanymi do nich przez Polaków z kraju i zagranicy. Również nasi wspaniali uczniowie, rodzice, nauczyciele tworzyli i pisali kartki dla naszych bohaterów. Jesteśmy bardzo wzruszeni i dumni, że mogliśmy być obecni na gali i oddać cześć bohaterom.
/M. Ożóg/

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci