🚑Kurs pierwszej pomocy

🚑Kurs pierwszej pomocy
🚑Kurs pierwszej pomocy
🚑11 kwietnia przed budynkiem I Liceum w Nowej Sarzynie pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego, a wraz z nią trzech ratowników medycznych.
📍Powodem nie było wezwanie do nieszczęśliwego wypadku, ale edukacja uczniów klas o profilu medycznym. 📎Wzięli oni udział
kursie pierwszej pomocy przeprowadzonym przez instruktora Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego – pana Przemysława Króla, na co dzień pracującego także w roli ratownika medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.
😎Uczestnicy kursu, uczniowie klas III, poznali teoretyczne podstawy profesjonalnego udzielania pomocy poszkodowanemu w sytuacji zagrożenia życia, nauczyli się także praktycznych metod resuscytacji na fantomie z użyciem AEG oraz postępowania w najczęściej występujących urazach. Otrzymali wiele cennych informacji na temat postępowania w sytuacjach kryzysowych.
Każdy z nim mógł też poznać wyposażenie karetki, dowiedzieć się jakich form pomocy można w niej udzielać. Była też sposobność do porozmawiania z ratownikami medycznymi na temat ich codziennej pracy. 🤓
/E.Brudniak/

Aplikacja
mobilna!

Bądź na bieżąco i pod ręką z aktualnościami w naszej szkole.

Skorzystaj z Chrome by zainstalować aplikację.

Przejdź do Facebooka
Zainstaluj na telefonie już teraz!

Nasze social media

Ostatnie ruchy naszego liceum w sieci